Megemlékezést tartottak Lányi Ernő halálának 100. évfordulója alkalmából
Lányi Ernő, a híres zeneszerző, városunk egyik legkiemelkedőbb személyisége halálának századik évfordulója alkalmából megemlékezést tartottak ma a Bajai úti temetőben levő síremlékénél és elhelyezték a tisztelet és a kegyelet virágait. Korának egyik legnagyszerűbb alkotója, a szabadkai Zeneiskola egykori igazgatója, a Szent Teréz székesegyház karnagya, a szabadkai városi zenekar és a Szabadkai Filharmónia megalapítója, zenepedagógus, az iparos dalárda vezetője tiszteletére tartott megemlékezésen jelen volt dr. Pásztor Bálint, Szabadka Város Képviselő-testületének elnöke, aki beszédében kiemelte, hogy bár életének csak utolsó 16 évét töltötte Szabadkán, nagyon sokat köszönhetünk neki.
„Lányi Ernő városunkat a zeneművészet terén végzett odaadó munkájával híressé tette, magas szakmai színvonalon szervezve és intézményesítve Szabadka zenei életét. 1861. június 19-én született Budapesten és 1923. március 10-én hunyt el Szabadkán. Temetéséről a Pesti Napló így tudósított: „Amerre a menet elhaladt, a kereskedők nemzetiségre való különbség nélkül az üzletek redőnyeit lehúzták, hogy kifejezésre juttassák a város osztatlan gyászát.” A lap szerint, utolsó útjára 20 ezren kísérték. A Bajai úti temetőben levő síremlékénél róttuk le ma tiszteletünket, az idén 125 éves Lányi Ernő Iparos Művelődési Egyesület szervezésében, amely épp 60 éve vette fel a híres zeneszerző nevét.”- mondta egyebek között dr. Pásztor Bálint.
A megemlékezésen beszédet mondott Hugyik Richárd, a Magyar Nemzeti Tanács Intéző Bizottságának művelődésügyi tagja is.
Az eseményen jelen volt Sutus Áron, a Vajdasági Magyar Művelődési Szövetség elnöke, a Szabadkai Zeneiskola képviselői és számos szabadkai polgár is.